Přednosti dřeva

Interiérový nábytek navržený tak, aby vydržel!

Dřevo je zakódováno v naší DNA. Tento ušlechtilý materiál se stal naší inspirací
a láskou, které se věnujeme již od roku 2004. Vůně a atmosféra lesa nás tak inspirovala k tomu, abychom ji přenesly i do našich domovů. A že nejde jen o tyto vlastnosti co dřevěný nábytek přináší se přesvědčujeme stále víc. Nábytek z masivního dřeva má řadu ekologických výhod

1 - Dřevo je trvanlivé

Nábytek z něj je vyroben tak, aby vydržel. Bytelnost masivního dřeva zaručuje výjimečnost životnost našeho nábytku. Dřevo je také 100% biologicky rozložitelné.

clanek1-a_1025x1280

2 - Dřevo je obnovitelné

Veškeré naše dřevo pochází z udržitelně spravovaných zdrojů. Z lesů certifikovaných mezinárodními značkami, které zaručují odpovědnou a udržitelnou výrobu i zpracování.

3 - Dřevo je recyklovatelné

Každý kus dřeva je nařezán a tvarován tak, aby se minimalizoval odpad z výroby. Všechny kousky dřeva se znovu zpracovávají a to formou malých spojovacích nebo zpevňovacích dílů, knobek, a zbytky se štěpkují a recyklují recyklují na výrobky z částí z dřevěných vláken.

clanek1-b

4 - Dřevo snižuje skleníkový efekt

Dřevo je jediný materiál s přirozenou schopností ukládat CO2 ve svých vláknech. Stanovením oxidu uhličitého se podílí na boji proti globálnímu oteplování.

5 - Dřevo je energeticky účinné

Zpracování dřeva vyžaduje ve srovnání s ostatními (plast, kovy apod.) nízkou spotřebu energie a generuje málo znečišťujících látek. Navíc jeho nízká hmotnost umožňuje snížit energii spotřebovanou pro jeho přepravu.

                             clanek1-d  clanek1-e

 6 – Povrchové úpravy dřevěného nábytku

Dřevo nevyžaduje během své transformace téměř žádné chemické ošetření. Většina našich patin navíc neobsahuje průmyslová rozpouštědla, ale pouze přírodní produkty nebo produkty na bázi vody.

clanek1-f

A navíc, JE TO KRÁSNÉ!

A jako by toho nebylo dost. Masivní dřevo má navíc tu výhodu, že je odolné,
a proto tento kvalitní nábytek nabízí bezkonkurenční kouzlo. Nadčasové prvky takto vybaveného domova, překračují styly a časové epochy bez sebemenších znaků stárnutí. Náš nábytek je skutečným dědictvím, které se předává z generace na generaci.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení